Śniadanie w Czerniowcach – gdzie zjeść smaczne śniadanie na Bukowinie

śniadanie w czerniowcach

Czerniowce – powiew rumuńskiego wiatru

czerniowce ulica kobylańskiej
Główny deptak Czerniowców – ul. Olgi Kobylańskiej. fot.własna

Czerniowce to jedno z najciekawszych ukraińskich miast. Należące w okresie międzywojennym do Rumunii, a wcześnie leżące w granicach Austro-Węgier, emanuje oryginalną atmosferą oraz piękną, wyróżniającą się architekturą. Czerniowce, to bez wątpienia ważny kierunek  turystyczny na Ukrainie. Zwiedzanie miasta, uprzyjemnią nam dobrze rozwinięty biznes gastronomiczny oraz hotelowy w Czerniowcach, chociaż, co warto zaznaczyć, trafienie pod właściwe adresy bywa czasami niezłym wyzwaniem w tym mieście. Przeczytajcie gdzie warto się udać na smaczne śniadanie w Czerniowcach.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Śniadanie na Ukrainie to podstawa

śniadanie w czerniowcach
Śniadanie w Czerniowcach w kawiarni Gusto Coffee. fot.własna

Każdy dobrze rozpoczęty poranek na Ukrainie, musi zacząć się od smacznego i konkretnego śniadania. Nie ma nic gorszego niż poranne poszukiwania tego jedynego, odpowiedniego miejsca na śniadanie. Szczególnie gdy mamy w planach dalsze zwiedzanie miasta albo jesteśmy na mocnym kacu. W Czerniowcach dobre śniadanie można zjeść w restauracjach przy głównym deptaku miasta: ulicy Olgi Kobylańskiej, dawniej nazywaną ulicą Pańską. Ale co jeśli chcemy zjeść śniadanie w innym miejscu?

Poszukiwania świeżo wyciskanego soku w Czerniowcach zaprowadziło mnie do kawiarni Gusto Coffee. Ten niepozorny lokal znajdujący się pod adresem Czajkowskiego 5 (Чайковского 5)  jest chętnie odwiedzany przez lokalnych mieszkańców, mimo tego, że ceny nie należą tutaj do najniższych. Po wejściu szybko okazuje się, że wszyscy tutaj rozmawiają po rosyjsku, łącznie z obsługą, która… zna również język polski 🙂 Po sympatycznym przywitaniu i zapoznaniu się z menu, zamówiłem klasyczne angielskie śniadanie za ok. 110 UAH, a do tego świeżo wyciskany sok z pomarańczy i grejpfruta (poł na pół). Za całość zapłaciłem ok. 25 PLN, ale śniadanie warte było każdej złotówki.

Gusto Coffee – czyli śniadania przez cały dzień

gusto coffee czerniowce
Gusto Coffee w Czerniowcach znajduje się kilka kroków od Placu Tureckiego. fot.własna

Lokal jest dobrze klimatyzowany, co w Czerniowcach może być czasami olbrzymią zaletą. Oprócz śniadania angielskiego (tosty, jajko, fasolka, grzyby, boczek itd.) możemy zamówić coś lżejszego np. owsiankę lub sałatkę w cenie ok. 100 UAH. Cena świeżo wyciskanego soku to ok. 60 UAH. Śniadanie było szybko podane, a całość bardzo smaczna. Takich miejsc w Czerniowcach po prostu brakuje. Olbrzymim atutem tego miejsca, jest to, że śniadania są tutaj serwowane przez cały dzień. Nie musimy więc wcześniej zrywać się z łóżka. Gusto Coffee specjalizuje się w kawie, posiadają wysokiej klasy ekspres do kawy oraz mnóstwo słodkości w postaci tortów lub rogalików. Do zobaczenia na Ukrainie.

  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Polish -> Polish…
    • Create a new word list…
  • Copy
Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):