Śniadanie we Lwowie – 7 tanich i dobrych miejsc gdzie chodzą Ukraińcy

kolejka do baczewskiego
Tak wygląda kolejka na śniadanie do Baczewskiego we Lwowie, o której nie dowiecie się z przewodników. Kierujcie się rozsądkiem i szanujcie swój czas.

Wybierasz się do Lwowa i zapewne zastanawiasz się gdzie zjeść dobre śniadanie we Lwowie? Lwów się ostatnio mocno zmienia. Miasto wydaje się być nastawione wyłącznie na turystów, a ich całoroczna obecność zaczyna wpływać negatywnie na jakość i poziom usług. Lwów opanowała turystyczna sieczka 🙂

Śniadanie we Lwowie – unikaj miejsc dla turystów

Coraz trudniej jest we Lwowie znaleźć śniadanie warte wydanych hrywien. Serwowane porcje są coraz mniejsze, czas oczekiwania wydłuża się, a ceny rosną. Unikajmy takich miejsc we Lwowie. Nie chodźmy na co dzień po najdroższych restauracjach albo wypierdzianych kawiarniach we Lwowie 🙂 Odkrywajcie sami i chodźcie tam gdzie Ukraińcy, jest taniej i ciekawiej.

Poniżej znajdziesz kilka miejsc, które oferują szybkie, smaczne i tanie śniadanie we Lwowie. Nie są to ekskluzywne miejsca, ale znajdziemy tutaj jakość na stałym poziomie i niższe ceny. Na końcu zamieściłem też kilka bardziej wyszukanych miejsc. Mieszkańcy Lwowa właśnie w tych miejscach jedzą na co dzień śniadanie we Lwowie lub odwiedzają je od czasu do czasu.

Open. Швидкий ресторан – szybkie i zdrowe śniadania

restauracja open we Lwowie
Open to szybkie i zdrowe jedzenie na wagę. Ciekawy pomysł którego nie ma w Polsce? fot.własna

Pod adresem Hnatiuka 5/7 i Teatralna 7 we Lwowie, a także w Forum Lviv znajdują się restauracje Open. Szybka restauracja. Open proponuje w cenie 30 UAH za 100g jedzenie w formie bufetu na wagę. Serwuje się tutaj dania nowoczesne i oparte o zdrowe produkty. Do wyboru są duże ilości kolorowych i świeżych sałatek, steki, kasze np. bulgur, gotowane warzywa, duże ilości owoców np. arbuzy, a także słodkie babeczki, lwowskie sztrudle, sandwicze, naleśniki, pieczone ziemniaki, ryby i całą serię innych ciekawych dań.

Przychodzę tutaj na świeżo wyciskany sok, który trudno znaleźć we Lwowie. Open przy Hnatiuka posiada dwa piętra i jest dobrym miejscem na śniadanie we Lwowie lub obiad.

Śniadanie we Lwowie w Open zjecie już od 08:00. Czynne do 22:00. Strona Open pod tym adresem.

Puzata Chata (Пузата Хата) – tanie i smaczne śniadania

śniadanie we lwowie w puzata chata
Dwa śniadania w Puzatej Chacie z sokiem jabłkowym i sałatką grecką.

Pod adresem prospekt Szewczenka 10 oraz Siczowych Strzelców 12 we Lwowie znajdują się restauracje szybkiej obsługi Puzata Chata. Puzatą Chatę odwiedzają na co dzień mieszkańcy Lwowa i studenci. Śniadanie podaje się tutaj w formie gotowych zestawów. Na przykład klasyczne śniadanie angielskie z fasolką, parówkami oraz sadzonymi jajkami i pomidorami. Wymęczonych imprezowaniem postawi na nogi śniadanie kijowskie, czyli mały kotlecik po kijowsku, ziemniaki, jajko sadzone i pomidory.

W Puzatej Chacie zjemy dosyć smaczne i obfite śniadanie we Lwowie. Do tego napijemy się soku pomarańczowego, kawy, albo wypijemy klina 🙂 Ostatnio wybrałem śniadanie z plackami ziemniaczanymi i kiełbaską oraz śniadanie z omletem. Jak wygląda takie śniadanie we Lwowie zobacz powyżej na zdjęciu.

Śniadanie we Lwowie w Puzatej Chacie zjecie już od 08:00. Czynne do 23:00. Strona Puzatej Chaty pod tym adresem.

Lviv Croissants – śniadanie na wynos

śniadanie w lviv croissants
Śniadanie we Lwowie w Lviv Croissants to dobry pomysł dla tych, co lubią dłużej pospać. fot.objor.com

Pod adresem Hnatiuka 8 we Lwowie, znajduje się jeden z dwudziestu lokali Lviv Croissants. Dwa z nich znajdują się także przy Rynku we Lwowie, ale im dalej od Rynku, tym lepsza obsługa. Lviv Croissants to lwowska sieć kawiarni serwująca rogaliki oraz kawę. Z ciepłym rogalikiem i kawą możemy ruszyć na dalsze zwiedzanie Lwowa albo zjeść na miejscu.

Lviv Croissants proponuje kilkanaście rogalików ze słonym nadzieniem na przykład szynką, serem, pieczarkami, jajkiem, a nawet bekonem. Smaczne są także rogaliki na słodko na przykład z pomarańczami, czekoladą, dżemem i bananami. Zestaw kawa z rogalikiem w cenie 80 UAH.

Śniadanie we Lwowie w Lviv Croissants zjemy od 08:00. Czynne do 22:00, a niektóre z punktów całodobowo. Strona Lviv Croissants pod tym adresem.

Frans.ua – ciepłe rogaliki z dużą ilością sera

kawiarnia we lwowie fransua
Kawiarnia Frans.ua przy ul. Łyczakowskiej 1.

Pod adresem Siczowych Strzelców 11 oraz Łyczakowska 1/3 we Lwowie znajdują się kawiarnie Frans.ua. Frans.ua jest podobne do Lviv Croissants. Serwują tutaj rogaliki na ciepło oraz kawę, ale w menu pojawiają się także i słodkości. Mamy na przykład muffiny, napoleony, serniki, eklery, ciasteczka jaglane i zbożowe, a nawet pizzę i hot-dogi francuskie. Wybór kaw i herbat jest większy niż we Lviv Croissants. To całkiem niezłe miejsce na śniadanie we Lwowie.

To co odróżnia Frans.ua od Lviv Croissants to mniejsze kolejki. Ceny są natomiast na tym samym poziomie. Jedna z kawiarni Frans.ua znajduje się przy Łyczakowskiej, więc można tutaj wstąpić na śniadanie w drodze na zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego. Uwaga, nie żałują sera w rogalikach 🙂

Śniadanie we Lwowie w Frans.ua zjemy od 08:00. Czynne do 22:00. Strona Frans.ua pod tym adresem.

Cukiernia – wiedeńska kawiarnia i restauracja w jednym

ogródek kawiarni we lwowie cukiernia
Lwowska kawiarnia w wiedeńskim stylu. Piętro wyżej znajduje się Restauracja nad Cukiernią. fot.inlviv.in.ua

Pod adresem Starożydowska 3 we Lwowie znajduje się jedna z najlepszych wiedeńskich cukierni i kawiarni we Lwowie: Cukiernia (Цукерня). Oprócz słodkości podają tutaj także smaczne śniadania. Nie tylko w wystroju i strudlu znajdziemy nawiązanie do dawnej Monarchii CK, ale także w śniadaniu wiedeńskim, w którym znajduje się ser, szynka, chleb, masło, ogόrki, pomidory oraz jajecznica na ciepło. Śniadanie we Lwowie możemy tutaj zjeść w dużym ogródku, a gdy zgłodniejemy odwiedzić na drugim piętrze Restaurację nad Cukiernią (rekomenduje).

Szukający lekkiego śniadania we Lwowie mogą wybrać biały ser ze śmietaną orzechami i rodzynkami, kaszę mannę z maliną lub czarną porzeczką, albo jogurt z otrębami. Do wyboru są także jędrne paróweczki z musztardą 🙂 znakomite tosty z szynką i serem, jajecznice oraz zacne omlety z pieczarkami i boczkiem. Spróbujmy także nadziewanych sycących pierożków i kilkunastu wersji naleśników, w tym z malinami i jabłkami.

Śniadanie we Lwowie w Cukierni zjemy od 08:30. Czynne do 22:00. Strona Cukierni pod tym adresem.

Świat Kawy (Svit Kavy) – pił tutaj kawę prezydent Zełenski

Zelenski w Svit Kavy
Prezydent Ukrainy Włodzimierz Zełenski odwiedza Świat Kawy przy Katedralnej 6. fot.032.ua

Pod adresem Katedralna 6 i Rynek 30 we Lwowie znajduje się jedna z trzech lwowskich kawiarni Świat Kawy. Podczas swojej ostatniej wizyty we Lwowie zatrzymał się tutaj na kawę prezydent Ukrainy Włodzimierz Zełenski. Świat Kawy to dobre miejsce na śniadanie we Lwowie szczególnie dla osób szukających smaku dobrej kawy. Świat Kawy ma swoją kawiarnię również w Kijowie.

Znajduje się niedaleko Cukierni, a swoim gościom oferuje smaczne i lekkie śniadania. Do wyboru mamy jajecznicę na boczku 🙂 jajka sadzone, kanapki z sosem pesto i szynką, rogaliki, a także jogurty i owsianki z owcami. Świat Kawy przy Katedralnej 6 oraz na Rynku mają własny ogródek. Ten pierwszy z widokiem na jedne z najstarszych zabytków architektury we Lwowie: Kaplicę Boimów i Kościół rzymskokatolicki NMP, ten drugi z widokiem na Ratusz we Lwowie.

Śniadanie we Lwowie w Świecie Kawy zjemy od 08:00 (w niedzielę od 09:00). Czynne do 22:00. Strona Światu Kawy pod tym adresem.

Halicka 4 (Галицька 4) – śniadanie z drinkiem

co zjeść we lwowie na śniadanie
Śniadanie we Lwowie w Halickiej 4. Sałatka cezar z omletem.

Pod adresem Katedralna 5 we Lwowie, czyli tuż obok Światu Kawy, znajduje się kawiarnia i restauracja Halicka 4. Dawniej miejsce to nazywało się Kawowa Mapa i było jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc we Lwowie. W Halickiej 4 zjemy moim zdaniem najlepsze śniadanie we Lwowie. Jakość składników, forma podania, wielkość porcji plasuje to miejsce w czołówce najlepszych miejsc na śniadanie we Lwowie.

Ma to oczywiście swoje odzwierciedlenie w cenach, ale smak serwowanych tutaj śniadań i dań, a także soków, kawy i wina absolutnie to wynagradza. Jeżeli szukacie luksusowego śniadania we Lwowie bez nadęcia, to zapraszam Was do Halickiej 4. W Halickiej 4 zjemy na przykład klasyczną jajecznicę z białymi kiełbaskami i pomidorami, sałatkę cezar, obłędne w smaku pankejksy z pomarańczami i malinami, jajka sadzone, a do tego wszystkiego cudowny Aperol i drinki.

Śniadanie we Lwowie w Halickiej 4 zjemy od 08:00. Czynne do 23:00. Strona Halickiej 4 pod tym adresem.

Do zobaczenia na Ukrainie.

2 Komentarzy

Skorzystaliśmy z polecenia i poszliśmy na śniadanie do Cukierni. Niestety nie jesteśmy zachwyceni. Jedzenie mocno przeciętne, omlet bez żadnych dodatków – chleba czy choćby listka sałaty. Dodatkowo zamówiliśmy warzywa i za ogórka i pół pomidora zapłaciliśmy 40 hrywien :/ Takie to wszystko bez polotu – kilka kiełbasek, pieczywo i musztarda to mało efektowne danie. Nie polecamy. Dzień wcześniej skorzystaliśmy w innym miejscu z oferty „kup kawę a śniadanie dostaniesz za 1 hrywnę” Nie spodziewaliśmy się niczego wybitnego a przebiło śniadanie w Cukierni.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.