Śniadanie we Lwowie – trzy miejsca na smaczne śniadanie we Lwowie

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Śniadanie we Lwowie – czy lepiej zjeść na mieście, czy mieć w pakiecie z noclegiem?

jajecznica we lwowie
Jajecznica podawana w jednej z restauracji należących do sieci Kumpel Group we Lwowie. fot.kumpelgroup.com

Wybierając się do Lwowa na pewno zastanawiasz się gdzie będziesz jeść śniadania we Lwowie. Gdzie będzie smaczniej i gdzie będzie taniej? Zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje: śniadanie w pakiecie z noclegiem (Nocleg na Ukrainie – kozacki hotel czy luksusowy apartament na Ukrainie?) albo śniadanie we własnym zakresie. Ostatnia opcja oznacza zazwyczaj śniadanie we Lwowie w restauracji (restauracje tematyczne we Lwowie sieci !FEST) lub kawiarni (Słodki Lwów – 5 miejsc na kawę i ciasto we Lwowie) na mieście. Jakie są zalety i wady każdego z tych dwóch rozwiązań?

Śniadania we Lwowie w hotelu, a hostelu – wady i zalety

śniadanie w hotelu we lwowie
W hotelach we Lwowie śniadania są bardzo dobre, chociaż zawsze może się zdarzyć wyjątek. fot.reikartz.com

Śniadanie we Lwowie w pakiecie z noclegiem ma jedną dużą zaletę. Po pierwsze dostępne jest od ręki, co przydaje się szczególnie po intensywnej nocy w towarzystwie ukraińskiej wódki lub ukraińskiego piwa. Po drugie jest ono zazwyczaj w formie bufetu kontynentalnego, co oznacza, że nikt nie wyjdzie z niego głodny. Z mojego doświadczenia wynika, że śniadania oferowane we lwowskich hotelach są bardzo dobre.

Na śniadanie we Lwowie w hotelu zazwyczaj serwuje się potrawy ciepłe (jajecznica, omlety, parówki, naleśniki) oraz standardową zimną płytę (wędliny, ser, warzywa). Śniadania we Lwowie w hotelach nie odbiegają standardem od śniadań w polskich hotelach. Wiadomo także, że są od tej reguły wyjątki, ale generalnie nie ma się czego obawiać 🙂

śniadania we lwowie
Śniadanie we Lwowie w hotelu Kavalier Boutiqe Hotel fot.kavalier.com.ua

We lwowskich hostelach sytuacja może wyglądać inaczej. Zazwyczaj śniadania we Lwowie w hostelach są skromne, co nie oznacza, że są niesmaczne. Warto zauważyć, że śniadania we Lwowie w hostelach zazwyczaj serwuje się na słodko. Gościom serwuje się tosty na ciepło, dżemy, miód, sery białe, jogurty, owoce, kawę oraz herbatę. Czasami także przygotowana jest mini-płyta z wędliną lub serem.

Śniadanie we Lwowie w hotelu lub hostelu oprócz łatwej dostępności i przystępnej ceny (zazwyczaj w pakiecie z noclegiem wychodzi taniej niż jedzenie na mieście) pozwala także zaoszczędzić czas na poszukiwania śniadania we Lwowie na mieście. Jeżeli więc jesteśmy we Lwowie przejazdem i ruszamy wkrótce w dalszą drogą i zwiedzanie, to może lepiej wybrać śniadanie we Lwowie razem z noclegiem. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego pośpiechu, a może nawet spóźnienia na autobus, pociąg lub samolot.

Śniadania we Lwowie na mieście – wady i zalety

rogaliki we lwowie
Lviv Croissant to sieć lokali z rogalikami na słono i słodko oraz kawą. Dobra, szybka i tania opcja we Lwowie. Niektóre otwarte całodobowo inne od 08:00. Lokalizację punktów Lviv Croissant we Lwowie sprawdzisz na stronie lviv-croissants.com fot.objor.com

Największą zaletą śniadania we Lwowie jedzonego na mieście jest różnorodność. Nawet najlepsze restauracje hotelowe czasami z trudem dorównują lwowskim restauracjom i cukierniom na mieście. W dodatku jeżeli preferujemy określone produkty lub jesteśmy na diecie, to restauracje mogą się do nas łatwiej dostosować. Jeżeli planujemy pobyt we Lwowie dłuższy niż trzy dni, to może lepiej zdecydować się na śniadania na mieście. Unikniemy dzięki temu monotonii, a przy okazji poszukiwań odpowiedniego miejsca na śniadanie, zwiedzimy nowe zakątki Lwowa.

Śniadanie we Lwowie jedzone na mieście posiada w zasadzie dwie wady. Po pierwsze na pewno będzie ono droższe niż śniadanie w pakiecie z noclegiem. Lwów nadal jest stosunkowo tanim miastem na kieszeń polskiego turysty, chociaż rosnąca popularność sprawia, że robi się z roku na rok coraz drożej. Nie brakuje także we Lwowie pułapek na turystów, gdzie ceny są przesadnie wysokie. W takich miejscach za śniadanie we Lwowie zapłacimy nawet powyżej 150 UAH (ok. 20 PLN). W tej cenie powinniśmy dostać bardzo dobre i obfite śniadanie, ale w przepłacaniu nie ma nic przyjemnego, więc lepiej takich miejsc unikać.

Trzy miejsca na porządne i smaczne śniadanie we Lwowie

Lwów oferuje niezliczoną ilość ciekawych miejsc na poranne śniadanie. Poniżej prezentuję wam trzy miejsca, które zawsze trzymają dobry poziom i nie powinny wam przynieść rozczarowania. Mało jest w życiu tak przyjemnych chwil, jak poranne śniadanie we Lwowie. Z ciepłą kawą, w atmosferze lwowskiego Starego Miasta i towarzystwie bliskiej osoby. Poniżej propozycje miejsc na śniadanie we Lwowie:

Wskazówka: jeżeli szukasz szybkiego, taniego i smacznego śniadania, to spróbuj śniadań w Puzatej Chacie we Lwowie. To dobra opcja, jeżeli zależy Ci na czasie i dobrej cenie.

Śniadanie we Lwowie w Cukor RED (ЦУКОР) – Lwów, ul. Braci Rohatyńców 27 (Братів Рогатинців, 21)

śniadanie we lwowie
Śniadanie we Lwowie w kawiarni Cukor. Białe kiełbaski, jajo sadzone i boczek. Otwarte od godziny 08:00. fot.objor.com

Cukor (czyli cukier) prowadzi dwa lokale we Lwowie. Serwują tutaj bardzo dobre śniadania, ale obsługa jest fatalna i czeka się niesamowicie długo. Coś za coś. Cukor RED, którego polecam znajduje się bliżej Rynku przy ul. Braci Rohatyńców 27. Pełna nazwa to Cukor Red – Śniadania we Lwowie i naleśniki. Drugi Cukor (Black) zlokalizowany jest w pasażu Krzywa Lipa, a jego pełna nazwa to Cukor Black – Śniadania we Lwowie i Burgery. Lokale rozpoznamy po wizerunku pingwinka i prostym wystroju w stylu skandynawskim.

Cukor RED i Black to doskonałe punkty na śniadanie we Lwowie. Liczba osób, która odwiedza to miejsce jest wyłącznie tego potwierdzeniem. Śniadania serwuje się tutaj codziennie. Są obfite, różnorodne i przygotowane z najlepszych składników. Polecam rozpocząć od Full English Breakfast za 89 UAH, czyli ok. 12,50 zł. Ciekawie wygląda i smakuje także jajko pochette z plackiem ziemniaczanym, sosem serowym i awokado za 82 UAH, czyli niecałe 11, 50 zł.

Jeżeli szukamy czegoś zdrowego na śniadanie we Lwowie, to znajdziemy to także w Cukorze. Dostępna jest na przykład owsianka na mleku kokosowym z jagodami goji w cenie 62 UAH, czyli 8,50 zł oraz jogurt naturalny, granola i miód w cenie 55 UAH, co daje 7,85 zł. Śniadanie we Lwowie w Cukorze może być jak widać smaczne i zdrowe.

Jeżeli lubimy zacząć dzień od czegoś słodkiego, lub zakończyć śniadanie radosnym uderzeniem cukru, to także w Cukorze wybierzemy coś dla siebie. Z ciast na uwagę zasługuje sernik z czekoladą, który kosztuje 52 UAH (ok. 7,30 zł). Co do kaw, to espresso skosztujemy za 25 UAH (3,50 zł), a za dzbanek czaju (herbaty) zapłacimy 44 UAH (ok. 6 zł). Smoothie’s oferowane są od 42 do 52 UAH (ok. 5,80 do 7,30 zł) – w zależności od sezonu i owocowego składu. Cukor to doskonałe miejsce, żeby połączyć smaczne śniadanie z nutą słodkości.

Śniadanie we Lwowie w Restauracji Baczewskich (Ресторація Бачевських) – Lwów, ul. Szewska 8 (Шевська, 8)

śniadanie we lwowie
Bufet śniadaniowy w Restauracji Baczewskich zadowoli każdego Polaka. Śniadania od 08:00 do 11:00 fot.baczewski.virtual.ua

Śniadania we Lwowie w Restauracji Baczewskich stały się wręcz legendarne. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza restauracja wśród polskich turystów we Lwowie. Jest chętnie odwiedzana ze względu na bardzo dobrą kuchnię, piękny wystrój i ciekawą historię. Jeżeli nie byliście jeszcze w Restauracji Baczewskich, to może warto rozpocząć swoją przygodę z tym miejscem właśnie od śniadania we Lwowie?

Śniadanie we Lwowie w Restauracji Baczewskich serwuje się od godz. 8:00 do 11:00 w formie bufetu. Śniadanie dla jednej osoby w Restauracji Baczewskich kosztuje 140 UAH. Nie jest to niska cena, ale z pewnością śniadanie warte jest tych pieniędzy. Do wyboru czeka na nas całe mnóstwo smakowitości, których na próżno szukać w innych restauracjach. Oprócz standardowego bufetu złożonego z zimnej płyty (wędliny, sery, warzywa) mamy do wyboru także potrawy na ciepło, świeżo wyciskane soki oraz bardzo dobrą kawę.

Na osobną wzmiankę zasługują przygotowane słodkości, w tym babeczki z kremem (niektórzy są nimi tak zachwyceni, że stojąc przed bufetem z rozpiętym rozporkiem robią im z bliska zdjęcia, co przyprawia o uśmiech zarówno gości, jak i obsługę lokalu 🙂 ) oraz na końcu do każdego śniadania… kieliszek wódki lub nalewki do wyboru 🙂 Warto odwiedzić to miejsce przynajmniej raz, chociażby na śniadanie we Lwowie. Bywają tutaj długie kolejki, więc lepiej wybrać się z samego rana.

Śniadanie we Lwowie w… Cukiernia (Цукерня) – Lwów, Starożydowska 3 (Староєврейська, 3)

śniadania we lwowie
Cukiernia we Lwowie serwuje nie tylko słodkości, ale także wyborne omlety i inne śniadania. Otwarte od godziny 08:00. fot.objor.com

Cukiernię opisywałem już w Słodki Lwów – czyli 5 najlepszych cukierni i kawiarni we Lwowie, ale to miejsce zasługuje na ponowne wspomnienie także w temacie śniadań we Lwowie. Cukiernia oprócz pysznych słodkości (polecam szczególnie strudla jabłkowego z sosem waniliowym na ciepło) serwuje także bardzo smaczne śniadania. Nie tylko w strudlu znajdziemy nawiązanie do dawnej monarchii Austro-Węgierskiej, ale także w serwowanym tutaj śniadaniu… wiedeńskim. To nic innego jak klasyczne śniadanie, w którym znajduje się ser, szynka, chleb, masło, ogόrki, pomidory oraz jajecznica na ciepło.

Zwolennicy zdrowego odżywania lub lekkiego śniadania we Lwowie mogą wybrać ser biały ze śmietaną (orzechami, morelami i rodzynkami), kaszę mannę z maliną lub czarną porzeczką lub jogurt z otrębami. Do wyboru są także klasyczne pozycje na przykład parówki z musztardą, tosty z szynką i serem, jajecznice oraz omlety z pieczarkami i boczkiem (polecam). Możemy również spróbować nadziewanych sycących pierożków oraz kilkunastu wersji naleśników (polecam z jabłkami i malinami). Gdyby nie było aktualnie miejsca, to nieco podobnym miejscem jest kawiarnia we Lwowie

Śniadanie we Lwowie w kawiarni Świt Kawy (Світ Кави) – Lwów, pl. Katedralny 6 (Катедральна, 6)

ogródek kawiarniany we lwowie
Świt Kawy to znakomite miejsce na kawę, a także na szybkie śniadanie. Otwarte w tygodniu od 07:45, a w niedzielę od 08:45. fot.lv.cf.ua

Jeżeli Cukiernia we Lwowie będzie akurat przepełniona, to zupełnie niedaleko znajdziecie podobne miejsce na śniadanie we Lwowie. W skromnym menu śniadaniowym odnajdziemy co prawda inne pozycje, ale warto tutaj przyjść na przykład dla kanapek z sosem pesto, szynką, serem mozzarela i salami w cenie 50 UAH lub jogurtów i owsianek z owocami w podobnej cenie. Kawę we Lwowie serwują tutaj w cenie ok. 50 UAH (7zł). Miejsce posiada podobnie jak Cukiernia własny ogródek z widokiem na jeden najciekawszych zabytków architektury we Lwowie – Kaplicę Boimów. Więcej o tym zabytku i innych ciekawych miejscach we Lwowie przeczytasz w artykule Ciekawe miejsca we Lwowie – pięć najciekawszych miejsc we Lwowie

Muzea we Lwowie – które warto odwiedzić, godziny otwarcia i ceny biletów

Wielkanoc na Ukrainie – jak wygląda Wielkanoc we Lwowie i Kijowie

Kuchnia ukraińska – jakich specjałów warto spróbować na Ukrainie?

Piwo we Lwowie – 5 miejsc z najlepszym piwem we Lwowie

Wódka we Lwowie – gdzie napić się wódki we Lwowie?

Czy we Lwowie jest bezpiecznie i czy na Ukrainie jest bezpiecznie?

Wycieczka do Lwowa – jak samemu zorganizować wyjazd do Lwowa?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Śniadanie we Lwowie – trzy miejsca na smaczne śniadanie we Lwowie
5 (100%) 4 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.