Sylwester we Lwowie 2020 – program, atrakcje, restauracje, nocleg, kluby

Zbliżamy się do upragnionego końca roku, a nie ma nic lepszego niż Sylwester we Lwowie w 2020 roku! 🙂 W tym roku Sylwester we Lwowie zapowiada się wprost wspaniale. Szykuje się szampańska impreza do białego rana, a do Lwowa ma przyjechać rekordowa liczba turystów. To również znakomity czas, żeby odwiedzić Lwów i Ukrainę po raz pierwszy!

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Jeżeli planujecie spędzić w tym roku Sylwester we Lwowie, to już najwyższa pora zabrać się za przygotowania. Bierzcie swoich znajomych lub najbliższą połowę i ułóżcie swój własny plan na sylwester we Lwowie 2020. Rezerwujcie noclegi, szykujcie samochód do wyjazdu na Ukrainę, kupujcie bilety na przejazd pociągiem do Lwowa, przygotujcie listę klubów i restauracji we Lwowie, które chcecie odwiedzić tej wyjątkowej nocy. Poniżej znajdziecie wskazówki, o tym jak samodzielnie zorganizować sylwester we Lwowie. Jaki nocleg na Sylwestra we Lwowie wybrać, które restauracje w sylwestrową noc są najlepsze, a także jak ciekawie spędzić ten wyjątkowy czas w jednym z najpiękniejszych miast Ukrainy.

Drzewko świąteczne będzie znajdować się przed Operą we Lwowie. Tutaj również większość mieszkańców będzie odliczać ostatnie minuty do Nowego Roku we Lwowie. Przygotujcie dobre humory, wódkę i szampany. Sylwester we Lwowie nie może trwać bez nas!

Sylwester we Lwowie 2020 – kalendarz dni świątecznych i wydarzeń

Na Sylwester we Lwowie przygotowałem dla Was specjalny kalendarz najważniejszych świąt i wydarzeń:

 • 1 grudnia (niedziela) – Otwarcie lodowiska na Rynku we Lwowie. Lodowisko we Lwowie przy Rynku działało już przed wojną, potem tradycja została zapomniana. Od 2007 r. co roku we Lwowie pojawia się przy Rynku Lodowisko. Wstęp dla dorosłych i dzieci. Łyżwy do wypożyczenia na miejscu. Czynne codziennie od 10:00 do 22:00. Cena od 50 UAH za osobę.
 • 7 grudnia (sobota) – Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Lwowie o 10:00. Jarmark we Lwowie czynny codziennie od 11:00 do 22:00. W weekendy i święta od 10:00 do 23:00.
 • 18 grudnia (środa) – Dzień św. Mikołaja we Lwowie. Przy prospekcie Swobody odwiedź z dzieckiem chatkę św. Mikołaja. Uroczyste włączenie o 18:30 oświetlenia na choince świątecznej przed Operą we Lwowie.
 • 24 grudnia (wtorek) – Wigilia Bożego Narodzenia we Lwowie w Kościele rzymskokatolickim.
 • 25 grudnia (środa) – Boże Narodzenie we Lwowie w Kościele rzymskokatolickim (kalendarz gregoriański) – Ukraińcy świętują 13 dni później Boże Narodzenie, ale mają tego dnia wolne, dlatego duża część z nich mimo tego, że jest grekokatolikami lub prawosławnymi, udaje się do kościoła tak jak katolicy we Lwowie, a w mieście panuje świąteczna atmosfera. Otwarcie o 19:00 Szopki Bożonarodzeniowej na Rynku we Lwowie.
 • 26 grudnia (czwartek) – II dzień świąt Bożego Narodzenia (św. Szczepana)
 • 1 stycznia (środa) – Nowy Rok we Lwowie (Новий рік) – noc z 31 grudnia na 1 stycznia to czas sylwestrowej zabawy we Lwowie dla wszystkich mieszkańców. Pokaz fajerwerków, odliczanie i otwieranie szampana pod Operą we Lwowie i na Rynku we Lwowie. Warto pamiętać, że godzinę wcześniej Nowy Rok będą obchodzić nasi przyjaciele w Polsce, ponieważ na Ukrainie czas przesunięty jest godzinę do tyłu względem polskiego.
 • 6 stycznia (poniedziałek) – Wigilia Bożego Narodzenia we Lwowie w kościele greckokatolickim i prawosławnym. Dzień wolny od pracy odrabiany 11 stycznia. Mieszkańcy spotykają się w domach przy wieczerzy wigilijnej. 12 potraw w tym kutia i dzielenie się prosforą. Udają się po wieczerzy do cerkwi na nabożeństwo. Święta trwają 3 dni. W Kościele rzymskokatolickim obchodzone jest w tym czasie święto Trzech Króli (czyli Objawienia Pańskiego).
 • 7 stycznia (wtorek) – Boże Narodzenie we Lwowie (Різдво Христове) w Kościele greckokatolickim i prawosławnym (kalendarz juliański) – Ukraińcy świętują Boże Narodzenie, dzień ten kończy trwający od 27 listopada 40-dniowy adwent zwany Pyłipiwką. W cerkwiach w przeciwieństwie do kościołów nie ustawia się szopek, tylko ikonę Narodzenia Chrystusa (ikona Narodzenia Pańskiego).
 • 8 stycznia (środa) – II dzień świąt Bożego Narodzenia we Lwowie tzw. św. Rodziny.
 • 9 stycznia (czwartek) – III dzień świąt Bożego Narodzenia we Lwowie tzw. św. Stefana (Szczepana).
 • 14 stycznia (poniedziałek) – Nowy Rok w Kościele greckokatolickim tzw. Stary Nowy Rok. Małanka – świętowanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego. Noc z 13 na 14 stycznia. Sylwestrowe zabawy we Lwowie.
 • 13 i 14 stycznia (poniedziałek i wtorek) – Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pieśni Ludowych we Lwowie.
 • 18 i 19 stycznia (sobota i niedziela) – konkurs rzeźby lodowej.
 • 18 stycznia (sobota) – Głodna Kutia (Голодна кутя). Nazywana również Drugą Wigilią lub Wigilią Chrztu Pańskiego. Kończy okres Świąt Bożego Narodzenia w kościele greckokatolickim i prawosławnym. W tym dniu obowiązuje post, a mieszkańcy zasiadają do postnej wieczerzy.
 • 19 stycznia (niedziela) – święto Jordan (Водохреще) (czyli Objawienia Pańskiego – Богоявлення) w Kościele greckokatolickim i prawosławnym. Grekokatolicy i prawosławni łączą święto Objawienia Pańskiego ze świętem Chrztu Pańskiego, a nie z przybyciem Trzech Królów ze Wschodu, jak robią to katolicy obrządku zachodniego. W tym czasie trwają nabożeństwa we lwowskich cerkwiach, procesja i święcenie wody, a mieszkańcy dokonują rytualnych kąpieli w specjalnie wyznaczonych miejscach.
 • 22 stycznia (środa) – zamknięcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Lwowie.
Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie na Rynku i przy lwowskiej Operze będzie działał od 7 grudnia do 22 stycznia. Od 11:00 do 22:00, a w weekendy i Święta godzinę dłużej. Sylwester we Lwowie osłodzą Wam lwowskie słodkości i ukraińskie słodycze!

Sylwester we Lwowie 2020 – program imprezy i atrakcje

W trakcie Sylwestrowego wieczoru we Lwowie odbędzie się na lwowskim Rynku Noworoczny Koncert Sylwestrowy, na którym zagrają między innymi znane gwiazdy ukraińskiej muzyki pop i rock. Zabawa będzie trwać do wczesnych godzin porannych, a wstęp jest bezpłatny. Całość przedsięwzięcia przypomina noworoczne koncerty plenerowe znane z dużych miast. W trakcie sylwestrowego wieczoru przy lwowskim Ratuszu i lwowskiej Operze odbędą się pokazy kolorowych świateł.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Część Lwowa będzie się bawić tradycyjnie w restauracjach i knajpach, otwartych dla wszystkich zainteresowanych. Wejście do takich miejsc podczas nocy sylwestrowej we Lwowie nie jest biletowane, a rezerwacje na stoliki nie są przyjmowane. Każdy kto się zmieści lub znajdzie stolik ma wstęp. Przykładem takich miejsc są niektóre słynne restauracje tematyczne sieci !FEST czy najbardziej znane piwiarnie jak Tsypa i Kumpel. Restauracje w trakcie Sylwestra we Lwowie, przygotowały specjalne menu z ofertą drinków, promocyjnymi cenami na ukraińską wódkę i piwo a także kapitalnym jedzeniem.

Podczas Sylwestra we Lwowie, warto więc odwiedzać także mniej znane miejsca oddalone nieco od lwowskiego rynku lub naładować baterie w jednym z szybkich barów Lwowa. Mieszkańcy podczas Sylwestra we Lwowie, będą się bawić na świeżym powietrzu, w pobliżu lwowskich restauracji i knajp, uprawiając często tzw. pub crawling, czyli przenosząc się z miejsca na miejsce i szukając wolnych stolików, nowych wrażeń, ładniejszych kobiet, przystojniejszych mężczyzn lub zwyczajnie miejsca na sylwestrową kolację we Lwowie. Będą przy okazji popijać kolorowe drinki, zmrożoną ukraińską wódkę i pociągać papierosowego dymka z Pryłuków, będą dzielić się wspomnieniami z 2019 roku, planować podbój 2020 roku i po prostu… dobrze się bawić!

Pozostała część Lwowa będzie się bawić na imprezach i balach zamkniętych, które są organizowane w niektórych lwowskich restauracjach, salach bankietowych i głównie w hotelach. Bale sylwestrowe we Lwowie i imprezy zamknięte rozpoczynają się o 20:00 i trwają do 4:00 nad ranem. Osoby planujące imprezy zamknięte i bal sylwestrowy we Lwowie, powinny przygotować się na koszt od 1000 do 3000 UAH od osoby za wejściówkę z pełnym pakietem, czyli jedzenie, alkohol i impreza. Najlepiej dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, ale w wielu miejscach wejściówki dostępne będą nawet na dzień przed sylwestrem. Czasami lepiej przyjechać kilka dni wcześniej i wyszukać na mieście ofertę, która wydaje się najciekawsza. Kto pyta nie błądzi, a także nie przepłaca. Pamiętajcie!

Bal Sylwestrowy we Lwowie w 2020 organizują między innymi:

Czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra we Lwowie to doskonała okazja to zwiedzania Lwowa. Dobrym pomysłem mogą być nietypowe i nocne wycieczki po Lwowie, które oferuje na przykład Kumpel Tour. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem +38 098 453-58-87 i +38 067 373-89-00 (rozmawiają po polsku) oraz info@kumpel-tour.com Preferujecie samodzielne zwiedzanie Lwowa? Przygotowałem dla Was trzy doskonałe trasy zwiedzania, dzięki którym zobaczycie najważniejsze zabytki i ciekawe miejsca we Lwowie!

Jedną z kultowych rozrywek podczas wieczoru sylwestrowego we Lwowie jest lodowisko na lwowskim rynku. Sylwester we Lwowie na lodzie brzmi nudno? Po kilku kieliszkach Nemiroffa Limon sprawia niebywałą frajdę 🙂 Uważajcie jednak, żeby nie przesadzić, a także uważajcie na innych! Chociaż nad wszystkim czuwa czujna ochrona… Łyżwy możecie wypożyczyć na miejscu, zabawa przy rześkim zimowym powietrzu i muzyce jest na prawdę przednia!

Jeżeli uwielbiacie świąteczną muzykę i chcecie wprowadzić się w odpowiedni nastrój, to sprawdźcie koniecznie świąteczne Koncerty Bożonarodzeniowe we Lwowskiej Hali Organowej. Repertuar i bilety dostępne są na stronie organhall.com Informacje o wydarzeniach znajdziecie również na fb w tym miejscu. Nie zapomnijcie także o Operze we Lwowie, ponieważ tam zawsze coś się dzieje. Jak i gdzie kupić bilety do lwowskiej Opery przeczytasz tutaj.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Wizyta na Bożonarodzeniowym Jarmarku we Lwowie, to obowiązek każdej osoby spędzającej Sylwester we Lwowie. W drewnianych straganach wzdłuż prospektu Swobody (przy Operze we Lwowie), a także na Rynku we Lwowie zakupicie kuszące i pachnące świąteczne smakołyki, a także przegryziecie coś konkretniejszego na ząb w formie dań z grilla. To idealne miejsce, żeby zrobić sobie odpowiedni podkład pod mocniejszą ukraińską wódkę lub zakupić przepiękne pamiątki, ponieważ Sylwester we Lwowie, to również dobry czas do zakupu ukraińskich pamiątek i ciekawych rzeczy.

Sylwester we Lwowie to doskonałe połączenie urzekającej atmosfery i wspaniałej zabawy do białego rana.

Przy prospekcie Swobody, przy lwowskiej Operze, znajduje się również Chatka św. Mikołaja we Lwowie. Uwaga! w drewnianych domkach serwują doskonałe grzane wino (глінтвейн) oraz rozgrzewające i przepyszne miody pitne. Kosztujcie, pijcie i cieszcie się życiem w tę wyjątkową noc, a jeżeli coś Wam szczególnie zasmakuje, to kupcie większą butelkę i przywieźcie ze sobą do Polski! Nie zapomnijcie o limitach przywozu na alkohol i papierosy.

Kolejną popularną atrakcją podczas Sylwestra we Lwowie jest wieczorny spacer na szczyt Wieży Ratuszowej. Do pokonania jest trochę schodów 🙂 ale widok nocnego Lwowa, oświetlonego świątecznymi lampkami jest niesamowity. Nie zapomnijcie, że Wieża Ratuszowa będzie czynna wyłącznie do godziny 20:00! Przegapiliście? Nic straconego, we Lwowie zimą jest co robić!

Nie zapomnijcie tego wieczoru spróbować obowiązkowo шубы (szuby). Szuba czyli śledź pod pierzynką (оселедець під шубою) to klasyka ukraińskich imprez sylwestrowych. Będzie na pewno serwowana na każdym sylwestrowym balu we Lwowie i w restauracjach. Koniecznie spróbujcie!

Jeżeli lubicie wysokości i piękne widoki, to Nowy Rok we Lwowie warto przywitać na Wysokim Zamku. Co roku duża grupa osób świętuje właśnie na dawnym Kopcu Unii Lubelskiej. Ujrzycie stąd przepiękne widoki na miasto i kolorowe fajerwerki. Ubierzcie się tylko bardzo ciepło i weźcie odpowiedni zapas ukraińskiej wódki albo termos z gorącą herbatą i ukraińskim koniakiem, bo potem nikomu się już nie chce zejść do sklepu 🙂

Sylwester we Lwowie to wyjątkowa okazja do świętowania Nowego Roku podwójnie! ponieważ na Ukrainie czas przesunięty jest godzinę do tyłu względem polskiego. Zgodnie z tym, godzinę wcześniej Nowy Rok będą obchodzić nasi przyjaciele w Polsce, a my możemy dołączyć do nich otwierając szampany we Lwowie o 23:00 czasu ukraińskiego. Nie zapomnijcie, że kolejne otwieramy za godzinę 🙂

Często o nie pytacie, więc muszę o nich napisać… Podczas Sylwestra we Lwowie żyją nie tylko restauracje i knajpy, ale także nocne kluby ze striptizem dla mężczyzn i kobiet. W tym wymagającym biznesie 🙂 wciąż dobrze sobie radzi Rafinad People Club (Рафінад Піпл Шоу бар). Nocnych klubów ze striptizem we Lwowie znajdziemy więcej, a najbardziej znane działają niestety w ścisłym centrum Lwowa. Podczas wizyty w klubie nocnym ze striptizem we Lwowie, zawsze należy dokładnie czytać ceny, a także sprawdzać rachunki końcowe. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że ceny w takich miejscach są kilkukrotnie większe.

Jeżeli lubicie chodzić własnymi drogami, z dala od popularnych miejsc, to wyjazd na Sichów (Сихів) będzie dla Was sposobem na alternatywny Sylwester we Lwowie 2020. Sichów to legendarna dzielnica Lwowa, znajdująca się na południu miasta. To olbrzymie morze socrealistycznych blokowisk i pomnik radzieckiej architektury. Mieszkańcy Sichowa zbierają się na świętowanie Nowego Roku pod Kinem Dowżenki. Odbędzie się tutaj koncert z multimedialnym pokazem, a Wy poczujecie klimat prawdziwej Ukrainy 🙂

Podczas Sylwestra we Lwowie, nie zapomnijcie spojrzeć w górę! Nocny pokaz fajerwerków we Lwowie odbędzie się tradycyjnie w dwóch miejscach: na Rynku we Lwowie oraz przed Operą we Lwowie. To tutaj, a szczególnie przy świątecznej choince przy Operze we Lwowie, gromadzą się mieszkańcy Lwowa kwadrans przed północą i świętują nadejście nowego roku. Również w tym miejscu usłyszycie największy huk strzelających korków od szampana, a także olbrzymie ilości pięknych i kolorowych fajerwerków rozświetlających ten wyjątkowy wieczór we Lwowie. Szampan będzie lać się strumieniami, a Wy zobaczycie jak się bawią i kto kulturalniej: Ukraińcy czy Polacy 🙂

Podczas zabaw nazywanych Małanką, Ukraińcy obchodzą również Stary Nowy Rok, czyli Nowy Rok według starego kalendarza (juliańskiego). Ten przypada na 14 stycznia. W tym dniu odbywają się we Lwowie również imprezy, a mieszkańcy spotykają się w restauracjach i na zabawach. Może więc powiedzieć, że Sylwester we Lwowie odbędzie się po raz drugi! 🙂

Sylwester we Lwowie – widok z Wysokiego Zamku na pokaz fajerwerków. Jeżeli się tam wybieracie, zabierzcie ze sobą termos z koniakiem 🙂 Od lewej Wieża Korniakta – Kościół Dominikanów – Wieża Ratuszowa fot.Орест Сивак

Sylwester we Lwowie 2020 – nocleg, hotel, kwatery, rezerwacje

Ceny noclegów podczas Sylwestra we Lwowie zaczynają się od 500 UAH do 2000 UAH za dobę. Są to ceny za prywatne kwatery. Od 1000 UAH za dobę możemy spodziewać się bardzo dobrego standardu w kwaterze. Ceny hoteli są średnio wyższe o 100% – 300% a doba w najlepszym hotelu zaczyna się od 700 PLN za noc. Hotele natomiast oferują razem z noclegiem sylwestrowe pakiety w cenie 500 do 1500 UAH za osobę płatne dodatkowo. Pośrednim rozwiązaniem są małe apart hotele, w których cena usytuowana jest pomiędzy ceną kwatery, a ceną hotelu we Lwowie na Sylwestra.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Przed przyjazdem do Lwowa w okresie Sylwestra koniecznie zarezerwujcie więc nocleg. Bardzo trudno będzie Wam coś znaleźć w centrum, będąc już na miejscu. Ewentualnie, trzeba być przygotowanym na wysokie koszty. W sytuacjach awaryjnych pozostają hotele poza miastem. Dobrym pomysłem jest także przyjazd do Lwowa 1-3 dni przed Sylwestrem i aklimatyzacja z ukraińską wódką lub rozgrzewającym koniakiem albo grzanym winem 😉 W tym czasie, możecie rozglądnąć się za sylwestrową imprezą i porównać ceny, a atrakcji we Lwowie nie będzie Wam brakować: sprawdź listę 49 unikalnych lwowskich atrakcji, którą przygotowałem specjalnie dla Was.

Do rezerwacji można użyć booking.com – klikając tutaj otrzymasz 50 PLN zniżki na rezerwację, dobovo.com – największy ukraiński portal z prywatnymi kwaterami, a także airbnb.com lub kontaktować się bezpośrednio mailem z konkretnym hotelem we Lwowie. Generalnie czas odgrywa tutaj kluczowe znaczenie, a praktyka pokazuje, że nie warto być wybrednym 🙂

Jeżeli dostępna jest przedpłata, wskazane jest jej dokonać, dzięki temu mamy gwarancję rezerwacji i unikniemy niespodzianek. Należy raczej unikać bezpośrednich przelewów, a płatności dokonywać poprzez platformy rezerwacyjne.

Sylwester we Lwowie w 2020 organizują hotele:

 • BANKHOTEL
 • Astoria Hotel
 • Atlas Deluxe
 • Swiss Hotel
 • Hotel Edem Lviv
 • Reikartz Medievale Lviv
 • LH Hotel&SPA

Hotele z parkingiem:

 • Hotel Dolynskiy
 • Hotel Sonata
 • Premier Hotel Dnister
 • Rius Hotel
 • LH Hotel&SPA
 • Citadel Inn Hotel & Resort

Dla większych grup lub osób szukających większego spokoju i prywatności polecam niedaleko Lwowa Zatoka Wikingów (Бухта Вікінгів) – designerskie domki, chatki, hotel, restauracja, jezioro, strzelnica oraz SPA z sauną i basenem. Obiekt dysponuje ładną i nowoczesną salą bankietową. Znajduje się 25 km na południe od Lwowa niedaleko Zamku w Starym Siele. Cena ok. 3000 UAH nocleg z bankietem.

Masz kwaterę na sylwestrową noc we Lwowie, ale bez śniadania? Nic straconego, przeczytaj Śniadanie we Lwowie – 7 tanich i dobrych miejsc gdzie chodzą Ukraińcy. Te śniadania na pewno zregenerują Cię po sylwestrowej nocy 🙂

Jeżeli nadal nie jesteś zdecydowany, co do noclegu we Lwowie, to przeczytaj Nocleg na Ukrainie – kozacki hotel czy luksusowy apartament na Ukrainie?

Bank Hotel we Lwowie przy Listopadowego Czynu 8 to 5 gwiazdkowy hotel otwarty w czerwcu 2018 r. Hotel mieści się w dawnym budynku austriackiego banku, zaprojektowanym w początkach XX w. przez Edmunda Żychowicza i Michała Łużeckiego. Wnętrze to przykład lwowskiej secesji w swojej szczytowej formie.

Sylwester we Lwowie 2020 – przydatne wskazówki

Jeżeli potrzebujecie transportu, to korzystajcie we Lwowie z Ubera, który działa bardzo dobrze. W trakcie Sylwestra we Lwowie jeździ dużo kierowców, bo chcą po prostu zarobić, stąd prędzej czy później zamówicie przewóz. Możecie korzystać z prywatnych taksówek, ale przeczytajcie Taksówki na Ukrainie, żeby wiedzieć jak uniknąć nieporozumień.

Żeby Sylwester we Lwowie się miło wspominał, warto mieć zapisane numery następujące numery: 103 – pogotowie ratunkowe, 102 – policja, 101 – straż pożarna lub 112 – ogólny numer ratunkowy. Nie zapomnijcie również o ubezpieczeniu turystycznym, przecież mamy w planach lodowisko! 😉 a także kieszonkowej mapie miasta.

Jaką ukraińską wódkę najlepiej kupić na sylwestrową noc we Lwowie przeczytasz tutaj i tutaj.

Na pewno będziesz też dzwonić do znajomych w Polsce z życzeniami, albo szukać członków swojej grupy 🙂 więc przeczytaj roaming na Ukrainie. Dowiesz się tam wszystkiego o korzystaniu z telefonu i internetu na Ukrainie, czyli także we Lwowie 🙂

Jeżeli jedziecie samochodem i szukacie parkingu lub hotelu z parkingiem to przeczytaj Parking we Lwowie – gdzie parkować i jak zapłacić za parking we Lwowie?  i poradnik Podróż samochodem na Ukrainę.

Sylwester we Lwowie, to także okazja dla kieszonkowców, więc warto zwracać uwagę na swój portfel, a szczególnie w okolicy Jarmarku Bożonarodzeniowego. Podobnie jak w Polsce, należy unikać konfrontacji z osobami pod silnym wpływem alkoholu 🙂 ale generalnie podczas Sylwestra we Lwowie, jest tak samo bezpiecznie jak każdego innego dnia. Szampańskiej zabawy do białego rana, niech Wasz Sylwester we Lwowie będzie wyjątkowy. Do zobaczenia na Ukrainie.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):