Sylwester we Lwowie – jak spędzić Nowy Rok we Lwowie?

sylwester we lwowie
Zimowy Lwów to sceneria, która pozostanie nam w pamięci na długo… po dobrze oblanym Nowym Roku! fot. otclub.com.ua

Przeczytaj nowy artykuł o nadchodzącym Sylwestrze 2020

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Dla osób zastanawiających się jak go spędzić, chciałbym zaproponować noworoczny wyjazd do Lwowa. Sylwester we Lwowie może być zupełnie innym przeżyciem niż w Warszawie, Wrocławiu czy w Zakopanem. W trakcie okresu świątecznego we Lwowie panuje niesamowita atmosfera. Działają uliczne jarmarki, lodowisko, odgrywane są na każdym kroku kolędy, a w mroźnym powietrzu unosi się zapach goździków, cynamonu i kawy.

Osoby lubiące się dobrze bawić zapewne ucieszy wiadomość, że na Ukrainie wita się Nowy Rok dwa razy! To nie żaden błąd. Na Ukrainie obowiązuje inna strefa czasowa (zegarki ustawiamy jedną godzinę do przodu względem czasu polskiego). W rezultacie w gronie znajomych, świętujemy we Lwowie „polski nowy rok”, a godzinę potem Nowy Rok na Ukrainie 🙂

Sylwester we Lwowie – Jarmark Bożonarodzeniowy i Noworoczny

sylwester we lwowie
Świąteczne jarmarki we Lwowie są organizowane od 2009 r. To pierwsze jarmarki na Ukrainie w stylu „zachodnioeuropejskim”. fot. tamtour.com.ua

Jedną z głównych atrakcji podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra we Lwowie są dwa wielkie jarmarki. Pierwszy z nich znajduje się na lwowskim Rynku, natomiast drugi znajdziemy na Prospekcie Swobody (Aleja Wolności) przy lwowskiej Operze. W obu miejscach asortyment jarmarków jest bardzo podobny. Jarmarki są otwarte od 7 grudnia 2018 r. do 20 stycznia 2019 r. W ciągu tygodnia otwarte będą od 11.00 do 22.00, a w święta i weekendy od 10.00 do 23.00.

Jarmarki we Lwowie to okazja do spróbowania wielu ukraińskich przysmaków, w tym ukraińskich kiełbas, miodów, win, gorącej czekolady, chleba, nalewek, miodu pitnego, ukraińskich słodyczy, pierogów, naleśników oraz typowych ulicznych dań na ciepło typu fast-food. Jarmark najlepiej więc odwiedzić z pustym brzuchem! Drugą ważną częścią asortymentu jest ukraińskie rzemiosło, czyli różnego rodzaju wyroby ręcznie wykonane.

Dostaniemy tutaj ręcznie szytą odzież, lwowskie pamiątki, elementy do mieszkania, obrazy, rzeźby, magnesy, futerały, portfele, ozdoby świątecznie, maskotki dla dzieci i wiele innych ukraińskich bibelotów. Sylwester we Lwowie to więc okazja do zakupu interesujących pamiątek, czy przedmiotów do naszego mieszkania.

Sylwester we Lwowie – lodowisko na lwowskim Rynku

sylwester we lwowie
Lodowisko we Lwowie jest już świąteczną i noworoczną tradycją, zupełnie jak na początku XX w. fot. львов-карпаты-тур.com.ua

Osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas powinny spróbować swoich sił na lwowskim lodowisku. Gwarantuję dobrą zabawę. Proszę tylko nie jeździć po ukraińskim Nemiroffie 🙂 Lodowisko na Rynku we Lwowie otwarte jest od 15 listopada 2018 r. do 15 marca 2018 r. Lodowisko mieści 150 osób – nie jest więc dużych rozmiarów, ale jazda w otoczeniu lwowskich kamienic, szczególnie wieczorową porą jest bardzo przyjemna. Godzina jazdy wraz z wypożyczeniem łyżew kosztuje ok. 70 UAH (w chwili pisania tego tekstu ok. 10 zł). Wstęp mają także mniejsze dzieci. Lodowisko na Rynku we Lwowie zaprasza swoich gości od 10.00 – 22:00. Na miejscu możemy skorzystać z przechowalni bagażu. Sylwester we Lwowie na lodowisku? Polecam!

Sylwester we Lwowie – imprezy we lwowskich restauracjach i hotelach

Dla osób, które tradycyjnie chciałby spędzić Sylwester we Lwowie na noworocznej zabawie, mam dobrą wiadomość. W tym czasie we Lwowie znajdziemy szeroki wybór noworocznych imprez we lwowskich restauracjach, hotelach oraz klubach. Ceny za pojedynczą wejściówkę na bale sylwestrowe rozpoczynają się już od 350 UAH do 2500 UAH. Dla osób zainteresowanych noworocznymi imprezami polecam zapoznać się ze stroną https://virtual.ua/ua/!/new-year-2018-lviv/ Znajdziecie tam kilkadziesiąt ofert wraz z cenami oraz kontaktem do miejsc organizujących imprezy noworoczne we Lwowie.

Sylwester we Lwowie – pozostałe pomysły

sylwester we lwowie
Jarmarki na Rynku we Lwowie. W okresie świątecznym i sylwestrowym Lwów posiada szeroką ofertę imprez, bali sylwestrowych oraz koncertów muzycznych. fot. львов-карпаты-тур.com.ua

Jeżeli nie interesują was huczne imprezy, to rozejrzyjcie się za ofertą i programem lwowskiej Opery, lwowskich teatrów i Filharmonii. Sylwester we Lwowie można spędzić także w spokojniejszy, ale równie interesujący sposób. Pod adresem https://lviv.kontramarka.ua/en znajdziecie aktualne informacje na temat bieżących muzycznych wydarzeń, a także kupicie bilety online. Jeżeli wybieracie się po raz pierwszy do Lwowa, to skoncentrujcie się na zimowym zwiedzaniu najważniejszych atrakcji miasta. W tym artykule przeczytacie o kilku ciekawych i mniej znanych miejscach we Lwowie.

Sylwester we Lwowie – nocleg we Lwowie

Nie jest tajemnicą, że ceny noclegów we Lwowie w trakcie okresu noworocznego szybują wysoko w górę. Wzrost może sięgać nawet 100%. Dotyczy to zarówno prywatnych apartamentów jak i dużych hoteli. Oczywiście w dalszym ciągu można szukać okazji i tzw. normalnych cen. Jakie są plusy i minusy poszczególnych noclegów na Ukrainie przeczytacie tutaj. Może być jednak trudno, dlatego lepiej przygotować się na większy wydatek, albo zarezerwować nocleg możliwie najwcześniej. Pewnym rozwiązaniem może być też znalezienie tańszego noclegu poza Lwowem. Wydane pieniądze jednak zwrócą się wspaniałą atmosferą, szampańską zabawą i kolejnymi wspomnieniami. Warto więc czasami świadomie przepłacić 😉 Mam nadzieję, że Sylwester we Lwowie będzie dla Was udany, szampańskiej zabawy do białego rana!

Koniak ukraiński Shabo, Żan-Żak, Tysa, Koblevo, Shustoff – ceny, zdjęcia, opisy

Internet na Ukrainie i sieci komórkowe – jak korzystać i co wybrać

Gdzie wymienić hrywnę? Jak Ukraina to hrywna, dolar czy euro?

Ile pieniędzy zabrać na Ukrainę? Ile pieniędzy wziąć do Lwowa?

Samochody na Ukrainie – rozpoznajemy ukraińskie klasyki

Kuchnia ukraińska – jakich specjałów warto spróbować na Ukrainie?

Chreszczatyk i Plac Niepodległości w Kijowie – zwiedzamy centrum Kijowa

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.