Tarnów jedzenie i zabytki, gdzie zjeść, co zobaczyć w Tarnowie

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Znudzony do zemdlenia krakowską gastronomią i daniami w stylu wegetariańskiego bigosu, postanowiłem pojechać w niedzielne popołudnie do Tarnowa w poszukiwaniu kuchni tradycyjnej. Tarnów jedzenie i zabytki – o tym będzie ten wpis.

Tarnów to miasto prawie stare jak Kraków, z architekturą pamiętającą czasy jaśnie panującego Franciszka Józefa, a nawet Zygmunta II Augusta. Jest tu co pooglądać i gdzie się powłóczyć, a niektóre kamieniczki mogłyby bez wstydu stać w centrum Budapesztu. Ulica Krakowska, Bazylika NMP, Rynek, ulica Wałowa – to tylko kilka z najładniejszych miejsc.

Kończąc podziwianie Bimy Synagogi Starej, postanowiłem coś zjeść. Lokali w Tarnowie gdzie można coś zjeść i wypić nie brakuje. Wyraźnie niższe ceny niż krakowskie, mniejsze tłumy, dobra jakość, to wszystko przemawia za tym, żeby odwiedzić to miasto. Na swój cel postanowiłem wybrać nieco oddaloną od rynku, restaurację o lekko psychopatycznej nazwie Obsesja Smaku.

Takie nazwy lokali z reguły nie zwiastują nic dobrego. Tym razem było jednak zupełnie odwrotnie. Rosół (8zł) był esencjonalny z dobrej jakości makaronem, podany w doskonałej temperaturze (nie zbyt gorący). Na drugie placek po węgiersku z kawałkami wieprzowiny. Placek chrupiący, doskonale wysmażony z obu stron, nie przesiąknięty tłuszczem. Mięso delikatne, przyjemnie rozlatujące się na kawałki. Sos intensywny w smaku, robiony na mięsie, nie z torebki. Mimo wiadomej kaloryczności takich placuszków całość w odbiorze była bardzo przyjemna. Dodatkowo do placka serwują tu dwie świeże surówki – z białej kapusty (z dodatkiem słonecznika) oraz z czerwonej kapusty.

Było to wszystko na tyle dobre, że postanowiłem dobić się jeszcze barszczem z uszkami (10zł) i pierogami z mięsem (12zł). Farsz użyty w uszkach i pierogach chociaż był taki sam, to był dobrze doprawiony, z siekanego mięsa, a nie z bezkształtnej masy zmielonej z kilogramem bułki tartej jak to bywa w wielu innych miejscach. Barszcz podobnie jak rosół okazał się intensywny w smaku, smaczny, raczej z gatunku lekkich niż tłustych. Popiłem to wszystko piwem.

Chociaż kuchnia Obsesji Smaku raczej bliżej ma do kuchni siermiężnej niż do kuchni wykwintnej, to serwowane tu dania są warte swojej ceny i mogę polecić to miejsce. Jako odtrutkę na „wegetariańskie bigosy”.

Na piwo rekomenduję wybrać się do jednego z najstarszych lokali tarnowskich mieszczących się na tarnowskim Rynku: Cafe Galeria. Bardzo miła obsługa, która chętnie opowiada o mieście.

Zobacz jak się ma gastronomia w przepięknej malowniczej miejscowości Lanckorona (35 km od Krakowa)

Na portalu Tarnów Nasze Miasto zasięgniesz bieżących informacji z życia miasta

Sprawdź na TripAdvisor pozostałe restauracje w Tarnowie !

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Tarnów jedzenie i zabytki, gdzie zjeść, co zobaczyć w Tarnowie
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.