Ukraina do końca roku w żółtej strefie

Lwów ukraina

Szczegółowe informacje o obostrzeniach w poszczególnych strefach i warunkach ich wprowadzenia znajdziesz na https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody

Aktualne statystyki zachorowań w poszczególnych obwodach Ukrainy: https://index.minfin.com.ua/reference/coronavirus/ukraine/

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Od 23 września 2021 r. władze Ukrainy wprowadziły na terytorium całego kraju tzw. żółtą strefę, w związku ze stale rosnącą liczbą przypadków C-19. Stan został wprowadzony do końca 2021 roku. Obowiązuje m.in. we Lwowie, Kijowie, Odessie, Łucku, Winnicy, Czerniowcach i wszystkich innych miastach. W niektórych obwodach wprowadzono już strefę czerwoną.

Ograniczenia te w małym stopniu dotyczą turystów podróżujących na Ukrainę. Miejsca publiczne mają w teorii przestrzegać limitów osób. Komunikacja miejska na Ukrainie działa w normalnym reżimie.

Należy wyłącznie przypomnieć, że w żółtej strefie obowiązuje noszenie masek w przestrzeniach publicznych i środkach transportu. Zwracam uwagę na przestrzeganie tej ostatniej zasady szczególnie w miejskich środkach transportu w dużych miastach. Na przykład we Lwowie, ponieważ można zostać osztrafowanym przez lotne kontrole.

Przypomnijmy, że Ukraina wprowadziła od czasu rozpoczęcia światowej przygody z C-19 system tzw. kwarantanny adaptacyjnej (Ukraina dużo mądrzej rozwiązała to niż Polska). Oznacza to, że są trzy strefy ograniczeń: zielona (brak ograniczeń), żółta, pomarańczowa i czerwona (lockdown), które obowiązują w poszczególnych obwodach.

Jak się stosują Ukraińcy do zasad panujących w poszczególnych strefach można było zauważyć podczas pierwszego sezonu C-19. Wiele z tych zasad pozostaje wyłącznie teorią.

Przykładowo, w ostatnim sezonie, kiedy w Polsce wszystko było pozamykane, na Ukrainie np. we Lwowie, toczyło się zwyczajne życie nocne. Wychodziło się do restauracji, na imprezy, otwarte były hotele, usługi itd. Tylko turystów nie było. Kto przeżył ten wyjątkowy czas na Ukrainie, ten na pewno zapamięta go na długo.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):