Kijów-Boryspol wznawia połączenia lotnicze do Uzbekistanu

Po 6-letniej przerwie ze stolicy Ukrainy znowu polecimy do Uzbekistanu. Ukraińskie i uzbeckie linie lotnicze zawarły porozumienie o nowych połączeniach. Pierwszy lot na trasie Kijów-Taszkent wyleci 26 września 2021.

Uzbekistan Airways wraca na kijowskie lotnisko Boryspol. Loty do stolicy Uzbekistanu odbywają się co tydzień, w każdą niedzielę.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Wylot z Kijowa 22:05, przylot do Taszkentu 04:35. Lot powrotny z Taszkentu wylatuje o 17:30 i przylatuje do Kijowa o 20:35. Ceny za bilet z bagażem nadawanym od 400 dolarów za osobę.

Połączenia lotnicze Ukrainy z Uzbekistanem zawieszono w 2015 roku w wyniku braku porozumienia między ukraińskimi i uzbeckimi liniami.

Od czerwca 2021 loty z Kijowa do Uzbekistanu realizuje także ukraiński przewoźnik SkyUp.

Loty odbywają się raz w tygodniu z Kijowa do Taszkentu, Samarkandy i Urgencz. Loty do Taszkentu są dłuższe o 40 minut od latającego przez Rosję Uzbekistan Airways, ponieważ ukraiński przewoźnik lata dłuższą drogą przez Gruzję i Azerbejdżan (po aneksji Krymu Rosja zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla ukraińskich linii lotniczych).

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):