Ukraińskie papierosy dla twardzieli – marki i ceny papierosów na Ukrainie

Ceny i rodzaje papierosów na Ukrainie

ukrainskie papierosy watra
Ukraińskie papierosy Watra produkowane były z mołdawskiego tytoniu. Karpacki toporek na paczce, doskonale oddawał ich charakter. Podobno można je było wymienić na dwie paczki zapałek. Watra to huculskie ognisko w Karpatach. Po papierosach pozostało tylko wspomnienie. Nie są już w sprzedaży.

Ukraińskie papierosy, podobnie jak ukraińska wódka, to wyroby o wyrazistym charakterze. Ceny papierosów na Ukrainie wciąż zachęcają do kupna, więc warto sprawdzić, na które ukraińskie papierosy najlepiej wydać hrywny. Ceny papierosów na Ukrainie wynoszą od 17 UAH 2.30 zł do 69 UAH 9 zł. Opisane poniżej papierosy są w bieżącej sprzedaży, można je kupić na przykład w kioskach, barach i marketach, podobnie jak w Polsce.

Przy zakupie przyda się Wam kilka słówek. Papierosy po ukraińsku to sigarety (ukr. Сигареты), marka to brend (ukr. Бренд), a paczka to… po prostu paczka (ukr. пачка). Nie zapomnijcie też o obowiązujących limitach przewozu papierosów z Ukrainy do Polski. Pisałem o tym w artykule: Ile można przywieźć papierosów z Ukrainy do Polski.

Na Ukrainie dostaniemy papierosy znanych marek europejskich, papierosy rosyjskie produkowane na Ukrainie oraz typowe papierosy ukraińskie. Nas oczywiście interesują dwie ostatnie grupy. Poniżej przedstawiam najpopularniejsze ukraińskie papierosy.

Ukraińskie papierosy Prima [Прима] – popularne papierosy na Ukrainie i nie tylko

ukrainskie-papierosy-prima-bezfiltra
Paczka rosyjskich papierosów produkowanych na Ukrainie, Prima bez filtra. W sprzedaży jest też wiele wersji z filtrem. fot. utkonos.ru

Prima to w zasadzie rosyjskie papierosy, produkowane między innymi na Ukrainie. Są żywą legendą na Ukrainie i w krajach byłego ZSRR. Produkowane od 1970 goda, w całym Sawieckim Sajuzie 🙂 Zyskały popularność dzięki dobrej jakości mieszance tytoniu oraz solidnemu wykonaniu. Zdeklasowały w ten sposób inną klasykę – Bielmorkanały. W 2006 r. wieszczono ich koniec. Jak widać nadal trzymają się dobrze i można je zakupić w całej Ukrainie.

Dostępnych jest kilkanaście wersji tych papierosów w wersji z filtrem oraz bez filtra. Na przykład Prima Srebrne Niebieskie lub Bursztynowe, seria Prima Ljuks z numerami 1 do 9, Prima cienkie, seria Prima Optima Czerwone lub Niebieskie, oraz klasyka Prima bez filtra. Ukraińskie papierosy różnią się zawartością nikotyny oraz długością. Cena za paczkę to 25 UAH.

Ukraińskie papierosy Kozak bez filtra [Козак без фильтра] – tylko dla twardzieli

ukrainskie papierosy kozak
Paczka ukraińskich papierosów Kozak bez filtra. Kozaki dostępne są tylko bez filtra fot. gvmachines.com

To już typowe ukraińskie papierosy, wyprodukowane przez ukraińską markę Kozak, a dokładniej przez Tytoniową Kompanię Pryłuki (ukr. ПрАТ тютюнова компания В.А.Т. „Прилуки”). Zawartość nikotyny to 0.9mg, substancje smoliste 12mg. Prawdziwy topór Czyngis-chana. Niezwykle mocne (ukr. krepkie) papierosy. Dostępne wyłącznie w jednej wersji bez filtra. Kuszą przystępną ceną 17 UAH za paczkę. W dawnych czasach kosztowały 10 UAH 1.30zł.

Ukraińskie papierosy Stoliczne [Столичні]

ukrainskie papierosy stoliczne
Paczka produkowanych na Ukrainie czerwonych Stolicznych. Kojarzy się z pewnymi znanymi papierosami. fot. utt66.ru

Wyprodukowane przez Imperial Tobacco Prodakszn Ukraina (АТ „Імперіал Тобакко Продакшн Україна”). Podobne w swojej mocy do Kozaków. Dostępne w wersji bez filtra oraz z filtrem. Czerwonej o parametrach 0.9mg nikotyna, substancje smoliste 12mg; oraz niebieskiej oryginalnej o parametrach 0.8mg nikotyna, substancje smoliste 10mg. Dostępne są większe paczki zawierające 25 szt. papierosów. Cena za paczkę to 20 UAH.

Ukraińskie papierosy Pryłuki [Прилуки]

ukrainskie papierosy pryluki2
Paczka ukraińskich papierosów Pryłuki specjalne z filtrem. To w mojej ocenie najlepsze Pryłuki. fot. kuldom.ua/

Ukraińskie papierosy produkowane przez Tytoniową Kompanię Pryłuki (produkują Kozaka). Drugie najbardziej popularne papierosy na Ukrainie z ciekawie stylizowanym logo – w ukraińskim stylu. Kiedyś dostępne wyłącznie w miękkiej paczce. Ich produkcja rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych i od tamtego poru są sukcesywnie udoskonalane.

ukrainskie papierosy pryluki
Paczka czerwonych Pryłuków bez filtra. fot. produktoff.com

To ukraińskie papierosy dostępne w wersji z filtrem oraz bez filtra, o wyróżniającym się smaku. W sprzedaży w wersji klasycznej czerwonej oraz niebieskiej oraz w wersji specjalnej (ukr. Oсобые) w kolorze biało-czerwonym oraz biało-niebieskim. Pryłuki są cenione za dobrej jakości mieszankę. To bezpieczny wybór, kiedy nie możemy znaleźć swojej ulubionej marki. Są to papierosy, które starają się konkurować z markami europejskimi, a na Ukrainie uchodzą za papierosy z wyższej półki. Cena za paczkę to 25 UAH.

Drogie papierosy na Ukrainie, czy warto je kupić?

ukrainskie papierosy parlament
Paczka rosyjskich Parliamentów Silver Blue. fot. fozzyshop.com.ua

Dwie najdroższe marki papierosów na Ukrainie, które mogę polecić, to Parliamenty oraz Sobranie.

Paczka Parliamentów papierosów kosztuje ok. 40 UAH. Dostępne są w wielu wersjach, na przykład Aqua Blue, Silver Blue, Night Blue oraz w wersji cienkiej. To papierosy warte swojej ceny z wysokiej jakości mieszanką. Prawdopodobnie ze względu na jakość smakują wielu osobom, łącznie ze mną.

Kolejne drogie papierosy na Ukrainie, to Sobranie. Kosztują 65 UAH za paczkę. W tej cenie możemy mieć trzy paczki Kozaków, brzmi kusząco? 🙂 Sobranie, to papierosy, które przywożę zawsze z Polski dla przyjaciół. W artykule Papierosy z Ukrainy – jakie warto kupić i przywieźć? [+18] opisałem je szczegółowo ze zdjęciami.

Ukraińskie papierosy – zakończenie

Jakie ukraińskie papierosy wybierzecie zależy oczywiście od Waszego gustu i nastroju. Niektóre marki działające do dzisiaj, funkcjonowały w całym ZSRR. Niektóre to marki rosyjskie, ale produkowane w fabrykach na Ukrainie. Zdarza się też, że papierosy produkują europejskie koncerny pod rosyjską czy ukraińską nazwą.

Będąc na Ukrainie warto spróbować typowo ukraińskich papierosów bez filtra. W Europie Zachodniej praktycznie nie produkuje się już papierosów bez filtra. Papieros jest jednym z symboli świata postsowieckiego i wygląda na to, że pozostanie nim jeszcze na długo. Kupujcie póki jest tanio 🙂 i pamiętajcie, że palenie szkodzi zdrowiu.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

1 komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.