Waluta we Lwowie – jakie pieniądze wziąć na wycieczkę do Lwowa?

1000 uah nowy banknot
Nowy banknot 1000 UAH wprowadzono 25 października 2019 r. Awers Włodzimierz Wiernadski – założyciel Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, której budynek jest na rewersie banknotu.

Planujesz swój pierwszy wyjazd do Lwowa i zastanawiasz się jaką walutę wziąć do Lwowa? Ile pieniędzy wziąć na kilka dni we Lwowie? Gdzie wymienić walutę we Lwowie? Poniżej znajdziesz aktualne informacje.

Do Lwowa najlepiej wziąć ze sobą walutę w złotówkach (PLN). We Lwowie w każdym kantorze wymienimy złotówki na hrywny, a co więcej, to właśnie we Lwowie kupimy hrywny po najkorzystniejszym kursie. Gdzie wymienić pieniądze we Lwowie? Hrywny we Lwowie najlepiej kupować w kantorach oddalonych od Starego Miasta, Dworca Głównego we Lwowie i Portu Lotniczego we Lwowie. Dzięki temu wymienimy walutę we Lwowie po lepszym kursie.

Różnica w kursach kantorów we Lwowie, oddalonych od miejsc turystycznych, zazwyczaj nie jest wysoka. Przy wymianie małej ilości waluty we Lwowie różnice nie są wysokie. Czas zaoszczędzony na poszukiwanie lepszego kursu we Lwowie, lepiej przeznaczyć na zwiedzanie Lwowa.

Niektórzy sugerują jako walutę do Lwowa, wziąć ze sobą dolary lub euro. W przypadku transakcji gotówką we Lwowie na bardzo dużą kwotę, sięgającą na przykład kilkudziesięciu tysięcy hrywien, na przykład w celach biznesowych, dolary sprawdzą się najlepiej. Czasem również euro, ale jest ono na Ukrainie zdecydowanie mniej popularne od dolara. W każdym innym przypadku najlepsza waluta we Lwowie to zawsze hrywna.

Część zastanawia się nad zakupem waluty do Lwowa przed wyjazdem, będąc jeszcze w Polsce. Kursy kupna hrywny są w polskich kantorach znacznie gorsze niż w kantorach we Lwowie, dlatego jeżeli nie musimy tego robić, to walutę najlepiej kupić we Lwowie. Jeżeli potrzebujemy mieć gotówkę jeszcze przed przyjazdem, na przykład, żeby zapłacić za paliwo na stacji benzynowej lub jedzenie i napoje w pociągu, to walutę najlepiej kupić na przejściu granicznym w Polsce, a jeszcze lepiej na przejściu granicznym po ukraińskiej stronie.

Ile waluty wziąć do Lwowa na wyjazd? Średnio 1000 UAH na osobę dziennie wystarcza na wszystkie codzienne wydatki, łącznie z pamiątkami. Warto wymieniać od razu więcej waluty w kantorze, ponieważ hrywny we Lwowie znikają z portfela szybko, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy ceny we Lwowie poszybowały mocno w górę. Warto mieć zawsze przy sobie przynajmniej 1000-2000 UAH.

Czy oprócz waluty we Lwowie, warto mieć kartę płatniczą? Obowiązkowo należy wziąć do Lwowa gotówkę i kartę płatniczą. Dzięki temu, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Hrywny we Lwowie możemy również wypłacić z bankomatu, a kurs kupna jest zazwyczaj podobny jak w kantorze.

Szukasz więcej informacji o walucie we Lwowie i wymianie pieniędzy we Lwowie? Zastanawiasz się z jakiego bankomatu we Lwowie wybrać pieniądze? Jak działa karta Revolut we Lwowie? Zapoznaj się z artykułami:

Jak wyglądają nowe banknoty i monety na Ukrainie w 2020 r.

Karta walutowa na Ukrainie – czy zmniejsza koszty pobytu?

Płatność kartą na Ukrainie – praktyczne wskazówki

Bankomaty we Lwowie – sprawdzam Oszczadbank Ощадбанк na Ukrainie

Kantor na Ukrainie – o czym pamiętać wymieniając walutę na Ukrainie?

Ile pieniędzy zabrać na Ukrainę? Ile pieniędzy wziąć do Lwowa?

Revolut na Ukrainie – zasady działania karty płatniczej na Ukrainie

Kantor we Lwowie – w którym kantorze we Lwowie wymienić złotówki?

Bankomaty na Ukrainie – który bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji

Karta Pekao SA na Ukrainie – z jakiego bankomatu korzystać bez prowizji

KredoBank i PKO BP limit wypłaty na Ukrainie

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.