Wódka z Ukrainy – jaka wódkę warto kupić i przywieźć z Ukrainy?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Wyjazd na Ukrainę jest zazwyczaj okazją do wypróbowania oraz zakupu bardzo interesujących wyrobów alkoholowych w przystępnych cenach. Wódka z Ukrainy, to obowiązkowy towar do zabrania ze sobą w podróż powrotną. Każda wódka z Ukrainy przedstawiona poniżej, została przez autora osobiście sprawdzona.

Wybrałem dla Was trzy ciekawe, niedostępne u nas, zróżnicowane propozycje. Czytając dalej potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat.

1. Poręcznie, bez przepijania oraz bez kaca – Nemiroff Limon [Nemiroff Лимон]wodka z Ukrainy

Wódka z Ukrainy wyprodukowana przez jedną z najpopularniejszych destylarni na Ukrainie mieszczącą się w Niemirowie, położonym w obwodzie winnickim na Podolu (południowa Ukraina). Wódka z Ukrainy? Większość odpowiada właśnie Nemiroff. Jest to wódka smakowa o zawartości 38% alkoholu. Dostępna w trzech pojemnościach 500/700/1000 ml.

Butelka ma bardzo poręczny kształt przypominający piersiówkę. Wódka bardzo gładka w smaku (5-krotna destylacja) z przyjemną i delikatną, ale nie ciążącą nawet po kilku kieliszkach nutą cytryny.

Przypadnie do gustu nawet osobom nie gustującym w wódkach smakowych. Kompozycja udana do tego stopnia, że można ją spożywać nawet bez przepijania. Idealna do zabrania pod pachę na zwiedzanie miasta. Podchodzi także części żeńskiej. Dzięki wysokiej jakości zjawisko kaca jest zadziwiająco małe lub nie występujące w ogóle. Piłem tę wódkę 3-krotnie i zawsze zachowywała się tak samo. Sesyjność bardzo wysoka.

Wódka z Ukrainy Nemiroff, więcej na jej temat na stronie producenta w tym linku (ustawiona ang. wersja strony).

2. Bezpieczna ukraińska klasyka z polską nutą – Khortytsa Klasyczna [Хортиця Классическая]wodka z Ukrainy

Wódka z Ukrainy wyprodukowana przez likiero-wódczany zawod Khortytsa (niektórzy wymawiają to Chorcica) mający swoją siedzibę w mieście Zaporoże w obwodzie zaporoskim (południowo-wschodnia Ukraina). Nazwa Khortytsa (ukr. Хортиця) pochodzi od leżącej na Dnieprze niedaleko Zaporoża, wysypy o tej samej nazwie. Chorcica dostępna jest w trzech pojemnościach 500/700/1000 ml.

Jest to klasyczna czysta wódka o 40% zawartości alkoholu. W spożyciu delikatnie przypominająca polskie wódki. Podobna w odbiorze, podobna też w skutkach. Występuje zjawisko niewielkiego lub klasycznego kaca. Mimo wszystko to bardzo porządna wódka z wysokiej jakości składników. Jest polecana osobom lubiącym poczuć smak klasycznej ukraińskiej wódki. Ta wódka z Ukrainy dobrze się też sprawdzi w większym gronie.

Chorcica występuje również w wersjach droższych i gładszych w smaku takich jak Khortytsa Platinum lub Khortytsa ICE, a także interesujących wersjach smakowych: śliwki (polecam), cedru, miodowo-paprykowej z papryczką chili w środku. Sesyjność jak przy klasycznych ukraińskich wódkach. Wskazana zagryzka.

Wódka z Ukrainy Khortytsa, więcej na jej temat na stronie producenta w tym linku (ustawiona ang. wersja strony).

3. Historyczna wódka z Ukrainy – Kozacka Rada Klasyczna [Козацька Рада Класична]

wodka z Ukrainy

Wódka z Ukrainy wyprodukowana przez Bayadera Group mającą swoją siedzibę w Czerkasach nad Dnieprem w obwodzie czerkaskim (środkowo-wschodnia Ukraina). Dostępna w czterech pojemnościach 250/500/700/1000 ml. Wódka klasyczna, pszenna, typu premium o zawartości alkoholu 40%.

W procesie jej produkcji używa się suszonego pszennego chleba, dzięki któremu uzyskuje delikatną słodkawą nutę. Wódka podobno czerpie z receptury starych wódek kozackich i w smaku ma takową przypominać. Ile jest w tym prawdy oceni ten, kto spróbuje.

Poza wersją klasyczną dostępna także w wersji Oryginalnej (szara etykieta), Specjalnej (niebieska etykieta), Pieprznej (pomarańczowy kolor i etykieta) oraz na prezent w czarnym pudełku. Na uwagę zasługuje ciekawy kształt butelki oraz ładna etykieta i korek. Wódka mocno uderza do głowy, możliwy potężny kac. Warto spróbować chociaż raz, bo na wieczorną naradę nie ma nic lepszego niż kozacka rada.

Wódka z Ukrainy Kozacka Rada, więcej na jej temat na stronie producenta w tym linku (ustawiona ang. wersja strony).

Wódka z Ukrainy – zakończenie

W wyborze polecanych wódek z Ukrainy, starałem się kierować doświadczeniem oraz różnorodnością. Oczywiście, to nie jedyne wódki na Ukrainie, które warto sprawdzić. Czasami opłaca się spróbować czegoś nowego. W tym artykule podałem jeszcze kilka nowych propozycji. Zdradziłem jaką wódkę pije się na oficjalnych uroczystościach państwowych na Ukrainie. Jest też o ekologicznej ukraińskiej wódce z Zakarpacia.

Kto jak kto, ale na robieniu wódki Ukraińcy się znają. Nie sposób opisać wszystkich ukraińskich wódek w jednym miejscu. Wódka z Ukrainy to szeroki, a czasami i interesujący temat 🙂 Z umiarem i na zdrowie!

Ukraińska wódka – najlepsze ukraińskie wódki do kupienia na Ukrainie

Ile można przywieźć alkoholu z Ukrainy do Polski

Koniak z Ukrainy jaki warto kupić i przywieźć?

Ile można przywieźć papierosów z Ukrainy do Polski

Piwo w Kijowie – najlepsze piwo na Ukrainie

Ukraińskie piwo – przemyślenia o piwie butelkowym we Lwowie

Pociąg do Lwowa rozkład, ceny biletów, wskazówki

Ukraińskie piwo – przemyślenia o piwie butelkowym we Lwowie

Papierosy z Ukrainy, które zawsze przywożę ze sobą [+18]

Gdzie wymienić hrywnę? Jak Ukraina to hrywna dolar czy euro?

Roaming na Ukrainie, o czym warto wiedzieć, stawki i porady

Loty do Kijowa, bilety i samoloty do Kijowa – lista połączeń

Flaga Ukrainy – czy wiesz skąd pochodzą barwy Ukrainy?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Wódka z Ukrainy – jaka wódkę warto kupić i przywieźć z Ukrainy?
5 (100%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.