Zakupy we Lwowie – co kupić we Lwowie i co przywieźć ze Lwowa?

Czy zakupy we Lwowie mogą być rzeczywiście okazją?

zakupy we lwowie
Półki sklepów z pamiątkami we Lwowie uginają się od towaru. Co warto kupić we Lwowie, a co jest tylko turystycznym produktem? Asortyment we Lwowie zmienia się szybko. fot.własne.

Przed pierwszym wyjazdem do Lwowa na pewno usłyszycie, że pobyt na Ukrainie jest okazją do tanich i udanych zakupów. Tania dla Polaków hrywna zachęca by wybrać się na zakupy we Lwowie. Najczęściej poszukujemy we Lwowie pamiątek, ukraińskich produktów spożywczych, kosmetyków, perfum, złota na Ukrainie, a nawet zagranicznych ubrań i telefonów we Lwowie.

Wszystko wydaje się być początkowo niebywałą zakupową okazją, a Polacy we lwowskich knajpach i przy kieliszku wódki, snują często plany polsko-ukraińskich interesów typu import-export. W rzeczywistości nie wszystko jest tanie na Ukrainie (nawet dla Polaków ze złotówkami) i warte przywiezienia ze Lwowa. Warto więc przed wyjazdem zastanowić się co warto kupić we Lwowie, żeby nie stracić czasu i pieniędzy.

Co warto kupić we Lwowie? – produkty spożywcze

co kupić we lwowie
Nalewki w sklepie z pamiątkami we Lwowie. Tańsze nalewki dostaniemy na Targach i Jarmarkach. fot.własna

Zakupy we Lwowie najlepiej rozpocząć od produktów spożywczych. Ceny produktów spożywczych we Lwowie są dla Polaków okazyjne, a niektóre z produktów wysokiej jakości i dostępne wyłącznie na Ukrainie.

Warto kupić we Lwowie ukraińskie słodycze: cukierki, batoniki, czekolady, chałwy oraz inne słodycze. Warto też kupić we Lwowie produkty spożywcze na bazie warzyw: kiszone pomidory w słoikach, kiszone papryczki, ogórki, sosy kanapkowe, keczupy pomidorowe. Przemysł warzywny na Ukrainie jest jeszcze wolny od zachodnioeuropejskiej inżynierii spożywczej więc wszystko smakuje tutaj nieco lepiej i inaczej. Szczególnie warzywa, mięso oraz nabiał.

Ze Lwowa do Polski warto przywieźć rybne produkty spożywcze: ukraiński kawior czerwony i czarny, suszone paczkowane ryby, paluszki krabowe. Jeżeli więc jesteśmy miłośnikami morjeproduktów, to zakupy we Lwowie warto uzupełnić także o suszone lub paczkowane produkty morza.

We Lwowie warto również kupić herbatę oraz kawę. Przy czym mam na myśli wyłącznie herbatę na wagę (w słoikach). Taką ciekawą herbatą jest na przykład Iwan-Czaj. Co zaś dotyczy kawy we Lwowie, to jej ceny są na poziomie cen kawy dostępnej w Polsce. Kawa we Lwowie, to zazwyczaj kawa z Ameryki Południowej, która w teorii jest we Lwowie wyłącznie podprażana.

Warto kupić we Lwowie również napoje bezalkoholowe i rzecz jasna alkoholowe. Warto przywieźć ze Lwowa ukraiński kwas chlebowy lub naturalny sok z brzozy. Z alkoholi polecam przywieźć ze Lwowa ukraiński koniak, ukraińską wódkę lub nalewkę albo miodówkę.

Zakupy we Lwowie obowiązkowo należy uzupełnić o ukraiński miód. Miód z Ukrainy jest bajecznie tani i wysokiej jakości. Miód z Ukrainy na pewno warto kupić we Lwowie. Jeżeli palimy papierosy, to nie zapomnijmy przywieźć 2 paczek ukraińskich papierosów.

Wskazówka: oficjalnie, nie wszystkie produkty spożywcze można przywieźć ze Lwowa do Polski. Na przykład mięsa oraz nabiału. Są objęte kontrolą sanitarną. Przed zakupami we Lwowie, zapoznaj się z artykułem: Co można przywozić z Ukrainy do Polski, a czego nie można oraz Wyjazd na Ukrainę – 54 pytania i odpowiedzi.

Co warto kupić we Lwowie? – ubrania, buty, kosmetyki

ceny perfum we lwowie
Ceny perfum we Lwowie są okazyjne. Szczególnie podczas promocji. fot.własna.

Na pewno część z was zastanawia się, co oprócz produktów spożywczych warto kupić we Lwowie. Od razu odpowiadam, że nie opłaca się kupować ubrań oraz butów. Wiem, że ta wiadomość na pewno rozczaruje wielu z was, ale ceny ubrań na Ukrainie oraz butów na Ukrainie są po prostu wysokie i na poziomie cen w Polsce. Czasami mam wrażenie, że ubrania znanych luksusowych marek odzieżowych, dostaniemy już taniej w Polsce. Szczególnie gdy coraz więcej u nas wyprzedaży i outletów luksusowych marek. Podobnie rzecz się ma z cenami złota we Lwowie oraz elektroniki, na przykład smartfonów. Nie stanowią wielkiej okazji cenowej.

Zawsze możecie natrafić na okazję, ale generalnie nie nastawiałbym się na wielkie zakupy ubrań we Lwowie, czy też we lwowskich galeriach handlowych. Podobnie drogie są pamiątkowe koszulki, a w szczególności tradycyjne koszule z wyszywankami we Lwowie. Jeżeli ktoś z was chciałby sobie sprawić taką pamiątkową ręcznie szytą koszulę, to jej cena będzie wynosić kilkaset złotych (od 300-600 PLN).

Z dóbr luksusowych warto sobie kupić we Lwowie kosmetyki. Na przykład perfumy we Lwowie w drogeriach potrafią być w zaskakująco dobrych cenach. Szczególnie na przecenach. Dostępne są we Lwowie perfumy mniej znanych marek w Polsce, na przykład arabskich. Perfumy arabskie pachną oryginalnie i są dobrej jakości. Kobiety mogą ze Lwowa do Polski przywieźć lakiery do paznokci. Warto kupić we Lwowie także naturalne kosmetyki jak na przykład Apothecary lub szwedzki LUSH!.

Wskazówka: wiesz już co kupić we Lwowie, ale szukasz dodatkowych szczegółów? Przeczytaj artykuł: Co kupić na Ukrainie i co przywieźć z Ukrainy do Polski? – 10 produktów.

Co warto kupić we Lwowie? – pamiątki we Lwowie

zakupy we lwowie
Lwowskie nalewki, które kupimy w knajpie Nalewkarnia we Lwowie. fot.własna.

Zakupy we Lwowie nie mogą być udane bez lwowskich pamiątek. W ciągu ostatnich kilku lat jakość lwowskich pamiątek niestety spadła, a ceny wzrosły. Warto więc kupować we Lwowie pamiątki rozsądnie. Coraz więcej pamiątek we Lwowie produkuje się maszynowo lub w Chinach. Uważajmy również na ceny, ponieważ w kilku sklepach z pamiątkami we Lwowie spotkamy nienaturalnie wysokie ceny. Zanim coś kupimy we Lwowie z pamiątek, warto zrobić małe rozeznanie i przejść się po kilku sklepach. Jeden z lepszych sklepów z pamiątkami we Lwowie znajduje się po lewej stronie, idąc od Targu Bukinistów do pomnika Nikifora Krynickiego we Lwowie.

Najlepiej szukać pamiątek ręcznie wykonanych. Dobrym pomysłem na pamiątkę jest kubek ze Lwowa wykonany z gliny, szkliwiony i ręcznie malowany. Ciekawą pamiątką ze Lwowa może być także obraz kupiony na placu Wernisażowym. Ceny ładnych magnesów rozpoczynają się już od 5 zł. Jeżeli we Lwowie trwa akurat Jarmark Wielkanocny lub Bożonarodzeniowy, to w pierwszej kolejności szukajmy tam pamiątek ze Lwowa. Wbrew pozorom, ceny na Jarmarkach potrafią być niższe niż w sklepach z pamiątkami we Lwowie, a towar bardziej zróżnicowany i pochodzący z całej Ukrainy. W dodatku mamy możliwość targowania się przy większych zakupach.

Wskazówka: jakie pamiątki warto kupić we Lwowie przeczytasz w artykule: Pamiątki ze Lwowa – gdzie kupimy tanie i ciekawe pamiątki we Lwowie?

Wskazówki dla planujących zakupy we Lwowie

ceny złota na ukrainie
Ceny złota, srebra i biżuterii na Ukrainie raczej nie należą do bardzo atrakcyjnych. fot.własna.

Wybierając się na zakupy we Lwowie zapłacimy kartą płatniczą prawie w każdym sklepie z pamiątkami. Kupując na Targach we Lwowie i Jarmarkach we Lwowie przygotujmy jednak gotówkę. 1000 UAH na jedną osobę powinno wystarczyć na standardowe zakupy we Lwowie. Przed zakupem alkoholu we Lwowie i papierosów zapoznajmy się z limitami celnymi. Mierzmy zamiary na siły jeżeli podróżujemy bez własnego samochodu. Miód i nalewki zamiast w szklanych, czasem lepiej kupić w plastikowych opakowaniach. Podróż powrotna z ciężkim bagażem nie zawsze należy do przyjemności. Poza tym, dlaczego by nie wyruszyć na ponowne zakupy we Lwowie? 🙂 Do zobaczenia na Ukrainie.

Ciekawostka: na Ukrainie jest tanio, ale z tego powodu wydajemy wbrew pozorom więcej. Przyda się wizyta w bankomacie we Lwowie lub kantorze we Lwowie. Przeczytaj Kantor we Lwowie – w którym kantorze we Lwowie wymienić złotówki? oraz Bankomaty we Lwowie – sprawdzam Oszczadbank Ощадбанк na Ukrainie.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.